Čokoláda Lyra

Lyra je určite naša najobľúbenejšia značka čokolád a dražovaných produktov. Ich skvelé produkty si musí obľubiť každý. Komukoľvek sme odporučili čokolády z Lyry, vždy sa vrátil aby od tejto výbornej čokoládovne ochutnal ďalší produkt.

Na výrobu svojich produktov používaju výhradne kakao Fino de Aroma. Toto označenie udeľuje Svetová kakaová organizácia a používa sa pri 6% celkovej svetovej produkcie kakaa. V produkcii Lyra chocolate má podiel 100%. Umožňuje vedieť o kakaových bôboch každý detail a určiť ich pôvod.  Vďaka tomu môžu vyrábať jednoodrodové plantážne čokolády, ktoré obsahujú trstinový cukor a ostatné ingrediencie z rovnakej plantáže ako sú spracované bôby.

Fino de Aroma sa pestuje predovšetkým v Kolumbii, Ekvádore, Venezuele a Peru a tvoria ho odrody criollo a trinitario. Tie sú charakteristické ovocnou a kvetinovou vôňou s náznakmi orechového sladu. Zvyšné percentá svetovej produkcie tvorí odroda forastero, ktorá sa pestuje v Afrike, je odolná voči klíme a má ostrú nakyslastú chuť.

Ak máte chuť na skutočnú čokoládu, hľadajte označenie Fino de Aroma.

Na výrobe týchto úžasných produktov sa podiela okolo dvadstať zamestnancov pod vedením Karola Stýbla, ktorý absolvoval čokoládovú akadémiu Barry Callebaut v Belgicku, pracoval na plantážach v Kolumbii, bol na tréningu u chocolatera Emmanuela Hamona vo Francúzsku a získal titul Fino de Aroma Master Chef Chocolatier.

O kvalite týchto čokolád svedčí aj fakt že sú veľmi obľúbené v zahraničí a na tradičných výstavách čokolád porazia aj staré renomované firmy. Sme veľmi radi, že môžeme konečne odporučiť výbornú čokoládu z kvalitného kakaa a samozrejme zo Slovenska.

Tento článok je publikovaný v kategórii Delikatesy.